Pierwszy dzień w szkole po świątecznej przerwie. Trochę smutno, że tak szybko minął czas. Dzisiaj Amelka i Julka reprezentowały naszą klasę w szkolnym konkursie recytatorskim o tematyce przyrodniczej. Dziewczynki zadeklamowały wiersze przed klasową publicznością, a potem już przed jury. Dziękujemy za wkład pracy:)
"Przyroda w kolorach"to akcja Małego Samorządu Uczniowskiego propagująca postawy proekologiczne. Przez trzy dni w naszej szkole było kolorowo:) Było żółto, zielono i niebiesko. A dlaczego? Dlatego, że wiemy jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Rozmawiamy o tym na zajęciach. 22 marca to Światowy Dzień Wody i właśnie dzisiaj otrzymaliśmy odznaki jakości za udział w projekcie "Woda to skarb".
Dzieci bardzo lubią wielkanocne zające, które przynoszą im drobne prezenty. Podczas zajęć w ceramikarni ulepiliśmy naszych ulubieńców. Teraz zgadnijcie... Dlaczego z niecierpliwością czekamy na Wielkanoc?
Piątek godzina 11.00. Rozpoczyna się olimpiada sportowa, w której udział biorą uczniowie klas I-III słupskich szkół. Sandra, Kaja, Nikodem, Mikołaj i Piotr razem z kolegami z 3a,3c,3d dzielnie walczą w sportowych konkurencjach. Ta zgrana drużyna w kategorii klas trzecich zdobywa I miejsce. W klasyfikacji ogólnej jako SP 5 wszyscy zawodnicy zdobywają II miejsce. Cieszymy się bardzo z wygranej naszych kolegów. Brawo:)
Dzisiaj zakończyliśmy projekt WODA - TO SKARB. Szkoda, że
to już koniec. Dużo się dowiedzieliśmy, poznaliśmy nowe narzędzia TIK,
współpracowaliśmy z innymi klasami. Na zakończenie wypełniliśmy ankietę
on-line. Każdy pisał o tym co mu się w grze najbardziej podobało. Z
niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania. Dzisiaj też chętni uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi Kangura 2016. Trzymamy kciuki.
Amelia i Filip reprezentowali naszą klasę w konkursie recytatorskim. Deklamowali wiersze o tematyce religijnej. Doceniamy ich wkład pracy. Dziękujemy:)
Bardzo lubimy zajęcia plastyczne. Nie mogliśmy się doczekać kiedy przybędzie nasza dobra wróżka (mama Adasia) i zabierze nas w świat decoupage. Wreszcie jest:) Z zapałem zabieramy się do pracy. Nakładamy wycięte wzory z serwetek, ostrożnie smarujemy klejem. I powoli z kaczych jaj powstają piękne wielkanocne ozdoby. Zabierzemy je do domu by umilały nam świąteczny czas.
Wczoraj byliśmy w Multikinie. Braliśmy udział w warsztatach telewizyjnych. Dowiedzieliśmy się jak ważny jest dźwięk w filmie. Byliśmy aktorami i podkładaliśmy dźwiękidofilmu animowanego. A dziś Julia i Filip reprezentowali naszą klasę w szkolnym konkursie - Jestem bezpieczny na drodze. Powodzenia:)
Dzisiaj podążaliśmy za kroplą wody:) Poznaliśmy krążenie wody w przyrodzie. Zdobyliśmy miliony w rozwiązywaniu zadań matematycznych, odkryliśmy ukryte liczby. Na zakończenie odbył się pokaz gry na wodnych instrumentach. Odkryliśmy w naszej klasie nowe talenty - wirtuozów muzyki.
Na zajęciach komputerowych poszukiwaliśmy zdjęć fauny i flory Morza Bałtyckiego, potrzebnych do wykonania prezentacji. Później wycinaliśmy, kleiliśmy, rysowaliśmy wieloryby. A na koniec stworzyliśmy piękną wodną dekorację. Praca wrzała, gdyż współpraca była niebywała. Z zaangażowaniem powstawały ryby, statki, chmury, słońce. Sara wymyśliła wyspę bezludną, Kornelia ośmiornice, ktoś inny łódź podwodną. Michał z Jankiem przypinali nasze wytwory do tablicy. Oj, było gwarnie:)
Zastanawialiśmy się dzisiaj skąd się wzięła woda na Ziemi? Poznaliśmy też baśń "Żywa woda". Odpowiadaliśmy na pytania sprawdzające naszą wiedzę wyniesioną z projekcji filmów. Dzień zakończyliśmy grą "Wesoły wędkarz? Było ciekawie.
Wczoraj byliśmy na wycieczce. Dlatego dzisiaj rzuciliśmy kostką za dziś i za wczoraj. W udziale przypadło nam zadanie polonistyczne i matematyczne. W wykreślance i tekście z lukami poznaliśmy bardzo liczną rodzinę wyrazu "woda". Potem były matematyczne rybki kryjące w sobie działania na mnożenie i dzielenie. Niektórzy z nas błyskawicznie podawali odpowiedź, inni trochę się zastanawiali. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi czekała na nas nagroda - gra.
Kolejny rzut kostką skierował nas na zadanie przyrodnicze. W grze memo odgadywaliśmy jakie zbiorniki wodne znajdują się na świecie. Podczas projekcji filmuodkryliśmy oceaniczną oazę - miejsce rzadko spotykane we współczesnym świecie, które jest bezpieczną przystanią dla różnorodnych form życia. To Półwysep Kalifornijski wraz z oblegającymi go wodami.
Poznając wiadomości o wodzie obejrzeliśmy film nakręcony w statku
kosmicznym. Widzieliśmy jak astronauta gra kroplą wody w ping-ponga.
Jak to możliwe? Zobacz:) Scott Kelly prezentuje możliwości wykorzystania
mikrograwitacji. Posługując się hydrofobowymi łopatkami podbija kroplę wody
stukrotnie większą niż kropla deszczu.
Z
każdym dniem poznajemy nowe wiadomości o wodzie. Poprzez zagadki
poznaliśmy stany skupienia wody. Poprzez słownik języka wodnego
poznaliśmy znaczenie różnych powiedzeń o wodzie. Jak oszczędzać wodę
dowiedzieliśmy się z piosenki. A jak wygląda budowa rzeki dowiedzieliśmy
się z gry. Zafascynowała nas budowa cząsteczki wody.
Kolejny rzut kostką przeniósł nas na pole z zadaniem plastycznym. Lepiliśmy żabki z plasteliny. Powstało mnóstwo żabek. Była żabka - królewna, żabka - diabełek, żabka - irokez. Była też żaba - mama z żabką - córką oraz tata z synkiem.
Zainspirowani żabim światem stworzyliśmy też inne zwierzęta. Pojawiły się rekiny, ośmiornice, ślimaki. Bawiliśmy się wspaniale.
Dzisiaj rzuciliśmy kostką. Wypadła szóstka. Kaja odliczyła sześć pól i ... czekało na nas doświadczenie z wodą. Wrzucaliśmy monety i obserwowaliśmy co się dzieje w szklance wody. Filip opowiedział dlaczego woda się "wybrzusza".
Później Mikołaj wyrzucił trzy oczka i znaleźliśmy się na polu gry, na
którym czekało na nas kolejne doświadczenie. Dowiedzieliśmy się, że
woda tuczy oraz odchudza.